Kliknij tu by przejść do Naszego Twittera

lub obserwuj nas

Gospodarstwo Rolno Ogrodniczo Szkółkarskie

O nas:Witamy na stronie Gospodarstwa Rolno-Ogrodniczo-Szkółkarskiego „ŁĄTKA”.

Nasza działalność koncentruje się głównie na uprawie truskawki deserowej. Jesteśmy jednym z największych jej producentów w zachodniej części kraju. Działalnością zajmujemy się od lat 80. ubiegłego wieku, dlatego też śmiało możemy powiedzieć, że mamy wieloletnie doświadczenie. Oferowana przez nas truskawka, to owoc pierwszej klasy, przeznaczona głównie na eksport – produkujemy je w ilościach TIR-owych. Owoce są duże, dojrzałe i mają wyrazisty smak.

Nasze gospodarstwo liczy dzisiaj około 2 tysięcy hektarów. Choć truskawka stanowi trzon naszej działalności, zajmujemy się również uprawą zbóż. Wśród oferowanych przez nas produktów możemy wymienić takie, jak: kukurydza paszowa, rzepak ozimy, rzepak jary czy pszenicę paszową. Sezonowo naszym klientom oferujemy cebulę, której – w zależności od koniunktury – produkujemy około 5 tysięcy ton rocznie. Zarówno jako producent truskawek, jak i producent kukurydzy stawiamy przede wszystkim na jakość oferowanych przez nas owoców truskawki i zbóż.

W naszym rejonie Polski na ziarno kukurydzy powinny być uprawiane odmiany bardzo wczesne i wczesne. Na kiszonkę również wczesne i średniowczesne. Nieprzestrzeganie zasad rejonizacji kukurydzy było przyczyną wielu niepowodzeń w uprawie kukurydzy w roku 2004. Kukurydza nie przysparza w uprawie zbyt wielu problemów. W odróżnieniu od wielu upraw w kukurydzy nie stosujemy zabiegów przeciw grzybom, ani środków owadobójczych. Natomiast uprawie kukurydzy zagrażają niekorzystne warunki klimatyczne.

Uprawiamy również rzepak ozimy, rzepak jary czy pszenicę paszową. Sezonowo naszym klientom oferujemy cebulę, której – w zależności od koniunktury – produkujemy około 5 tysięcy ton rocznie. Zarówno jako producent truskawek, jak i producent kukurydzy stawiamy przede wszystkim na jakość oferowanych przez nas owoców truskawki i zbóż.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Zdając sobie sprawę z faktu, jak ważna w naszej działalności jest jakość, nieustannie się rozwijamy i stawiamy na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Doskonale wiemy, że truskawka, kukurydza paszowa czy rzepak wymagają nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale również optymalnych warunków przechowywania. Gospodarstwo „ŁĄTKA” wyposażone jest między innymi w nowoczesne deszczownie, które gwarantują odpowiednie nawodnienie gruntu. Posiadamy również tunel szybkiego schładzania, za pomocą którego możemy zagwarantować, że nasze truskawki deserowe przez długi czas będą świeże.

Nasze mocne strony:
- wieloletnie doświadczenie w produkcji truskawki deserowej, kukurydzy paszowej, rzepaku i pszenicy
- doskonale znamy rynki wschodnie, współpracowaliśmy również z krajami skandynawskimi, którym oferowaliśmy między innymi truskawki hurt (Strawberries, Erdbeeren, Клубника)
- dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, dzięki czemu prężnie się rozwijamy i oferujemy jakościowe płody rolne, owoce czy warzywa
- posiadamy elewator zbożowy z suszarnią z punktem odbioru i wydawania ziarna o pojemności 11 tys. ton
- zautomatyzowane przechowalnie cebuli
- konkurencyjne ceny

Zapraszamy do współpracy!
Truskawka – to nasz atut!

Gospodarstwo Rolno Ogrodniczo Szkółkarskie "ŁĄTKA", Buszkowo 45, 86-010 Koronowo, tel./ fax +48 52 382 33 23

Nasi Klienci:nasi kliencinasi kliencinasi kliencinasi kliencinasi kliencinasi kliencinasi kliencinasi kliencinasi klienci
Nasze nagrody:
nasze nagrodynasze nagrodynasze nagrodynasze nagrody
- Rolnik-Farmer Roku 2003 w kategorii
Ogrodnictwo i Szkółkarstwo
- Grand Prix w kategorii Ogrodnictwo Agro-tech 2003
- Złoty medal KWO Polagra 2003
- Wyróżnienie Rolnik Farmer Roku 2000
- Złoty medal KWO Polagra 2001
- Złoty medal KWO Polagra 2000
- Wyróżnienie specjalne AGRO-TECH 2000

© 2013 - polska truskawka

projekt: Ola Kostyk